MENU

Stratamed je moderné filmotvorné krytie rán. Ide o sterilný, semiokluzívny, samoschnúci  priehľadný gél. Plne kontaktné pružné krytie, ktoré poskytuje optimálne prostredie pre hojenie rán a prevenciu vzniku abnormálnych jaziev. Po nanesení zaschne a vytvorí silikónovú ochrannú vrstvu, ktorá prepúšťa vzduch, je vodeodolná, hydratuje a chráni postihnuté miesta na koži a otvorené rany pred napadnutím chemikáliami a mikróbmi.
Je možné ju aplikovať na čerstvé rezné rany, otvorené rany a poškodenú kožu a to aj po laserových  zákrokoch, chemickom peelingu, dermálnej abrázii, na popáleniny 1. a 2. stupňa a povrchové popáleniny po ožarovaní.

Pre otvorené rany a poškodenú kožu:

Gél je bakteriostatický a inertný. Po  zaschnutí  vytvorí  tenké, inertné, bakteriostatické a flexibilné krytie rany, ktoré postihnuté  miesto  hydratuje a chráni. Pomáha vytvárať optimálne prostredie pre hojenie povrchových rán a popálenín. Toto prostredie  vedie k rýchlejšej reepitelizácii, zníženiu zápalovej reakcie a skráteniu doby regenerácie po zákroku. Gél ku spodine rany alebo novovytvorenému granulačnému tkanivu neprilieha pevne. Ide o samoschnúci, nelepivý, priehľadný silikónový gél, ktorý jemne priľne k najvrchnejšej vrstve poškodenej kože.

Pre prevenciu a liečbu abnormálnych jaziev:

Gél sa používa na zmäkčenie a stenčenie vystupujúcich jaziev a umožňuje jazvám normalizovať proces syntézy kolagénu s následným vznikom normálnej zrelej jazvy.

Gél je možné používať aj bez sekundárneho krytia. Je ideálny pre použitie na nechránených miestach ako tvár, krk, kĺbové plochy a ochlpené miesta, ktoré nie je treba holiť. Zmierňuje svrbenie a nepríjemné pocity v jazvách, znižuje začervenanie a sfarbenie typické pre jazvy a poškodenú kožu.

Gél bol vyvinutý pre použitie na všetky typy povrchových rán, popáleniny, tržné rany a odreniny, vrátane tých, ktoré vznikajú následkom: 
chirurgických a kozmetických zákrokov:

  • úrazov,
  • popálenín,
  • rádioterapie,
  • pohryznutia,
  • odrenín a vyrážok,
  • laserovej terapie, vrátane odstraňovania tetovania,
  • chemického peelingu,
  • dermálnej abrázie.

Viac na adc.sk